گزارش بازار

گزارش بازار: دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸؛ فتح الفتوح فرابورس

رکورد زنی شاخص فرابورس
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از ریزش روز گذشته دوباره به مسیر صعودی خود بازگشت و با رشد ۳۵۲۱ واحدی در جایگاه ۳۰۵۹۱۷ واحد آرام گرفت. در فرابورس ایران به‌دلیل بازگشایی نماد‌های بازار پایه شاخص جان تازه‌ای گرفت و با رشد کم سابقه ۸۱ واحدی سقف ۴ هزار واحد را پر قدرت فتح کرد و به سطح ۴۰۱۱ واحدی رسید. از سوی دیگر شاخص هم‌وزن نیز ۱۶۰۱ واحد رشد را تجربه نمود و جایگاه ۸۶۸۵۹ واحد را کسب کرد. در ادامه با داناتریدر همراه باشید.

در معاملات روز دوشنبه نماد‌های شتران، فخاس، فخوز، شپنا، پارسان و جم بیشترین تاثیر مثبت و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند. در فرابورس ایران نیز مارون، ذوب، دماوند، کگهر، شاوان، شراز و زاگرس بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، بانک‌ها، خودرو، شیمیایی، فلزات اساسی، مواد دارویی، سیمان و سرمایه گذاری‌ها بودند.

بررسی نقشه بازار دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸:

همان‌طور که در نقشه بازار نیز می‌بینیم امروز هم گروه‌ بانکی بیشترین ارزش را به‌خود اختصاص دادند و صدر جدول را از گروه‌‌های شیمیایی و خودرویی ربوده‌اند. سهم‌هایی که روز جاری را با رنگ قرمز به‌پایان رساندند از دیروز که شاهد ریزش شاخص بودیم کمتر به‌نظر می‌رسند. این امر می‌تواند نوید بخش قدرت گرفتن دوباره بازار باشد.

رکورد زنی شاخص فرابورس

 

دیدگاه خود را بگویید