گزارش بازار

گزارش بازار: چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸

رشد شاخص بورس
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

آخرین روز کاری هفته که پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داشت با قرار‌گیری شاخص در یک قدمی کانال ۳۰۰ هزار واحدی همراه بود تا دوباره شاهد شگفتی سازی بازار باشیم. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با جهش ۳۱۹۹ واحدی در جایگاه ۲۹۹۹۳۰ واحد آرام گرفت. شاخص فرابورس ایران نیز همگام با برادر دو قلو خود ۴۴ واحد رشد را تجربه نمود و به سطح ۳۸۸۴ واحدی رسید. در شاخص هم‌وزن با اینکه انتظار ارقام بهتری داشتیم، فقط شاهد افزایش ۱۳۸۷ واحدی بودیم و این شاخص توانست رقم ۸۳۴۹۹ واحد را ثبت نماید. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات روز چهارشنبه نماد‌های پارس، شتران، فملی، وپاسار، فارس، مبین و خودرو بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گذاشتند. در فرابورس ایران نیز مارون، زاگرس، شاوان، دماوند، دی و مادیرا بیشترین تاثیر مثبت و هرمز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، خودرو، فلزات اساسی، شیمیایی، بانک‌ها، سرمایه گذاری‌ها، سیمان و انبوه سازی بودند.

بررسی نقشه بازار چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸:

امروز تغییرات عمده‌ای در نقشه بازار ایجاد شده است. همان‌طور که می‌بینید گروه خودرو بیشترین ارزش را به‌خود اختصاص داده و به‌صدر جدول رسیده  در مقابل گروه شیمیایی به رده سوم تنزل درجه یافته است. این روز‌ها وضعیت گروه‌های شیمیایی و فلزات اساسی با وجود بنیاد عالی سهم‌ها نا‌امید کننده سپری می‌شود ولی بسیاری از شرکت‌های دارای بنیاد بسیار ضعیف‌تر روز‌به‌روز ارقام بالاتری را ثبت می‌کنند، این روند می‌تواند نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را در مورد استفاده از تحلیل بنیادی تغییر دهد.

رشد شاخص بورس

دیدگاه خود را بگویید