گزارش بازار

گزارش بازار: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸

روند صعودی بورس تهران
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

در آخرین روز هفته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به روند صعودی خود ادامه داد و با رشد ۴۲۹۴ واحدی در جایگاه ۲۶۱۴۹۱ واحد آرام گرفت. شاخص فرابورس ایران هم ۵۰ واحد افزایش یافت و به سطح ۳۵۱۷ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۱۱۰۷ واحدی رقم ۶۸۲۷۲ واحد را ثبت نمود و سقف جدیدی را به ارمغان آورد. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات امروز نماد‌های فولاد، همراه، اخابر، کگل، فملی، شبندر و ومعادن بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گذاشتند. در فرابورس ایران نیز ذوب، هرمز، میدکو، شراز، سمگا و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت و کگهر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، فلزات اساسی، سرمایه گذاری‌ها، بانک‌ها، مواد دارویی و سیمان بودند.

امروز روند صعودی شاخص کل موجب شروع بازار با رنگ سبز شد ولی این رشد آن‌طور که انتظار می‌رفت قوی نبود. در طی معاملات با گذشت زمان قدرت تقاضا افزایش یافت و بسیاری از سهم‌هایی که در محدوده مثبت نوسان می‌کردند به صفوف خرید پیوستند تا حلقه مورد انتظار این روند نیز به معاملات اضافه گردد.

امیدواریم ادامه این روند که می‌توانید در نقشه بازار گروه‌ها و سهم‌های موثر بر آن را ببینید، به ساخت روز‌هایی رویایی برای همه فعالین بازار سرمایه انجامد.

روند صعودی بورس تهران

دیدگاه خود را بگویید