گزارش بازار

گزارش بازار: سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸

سقف شکنی شاخص بورس تهران
Avatar
نوشته شده توسط امید بکتاش

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، امروز سه شنبه ۲۲ مرداد ماه ۹۸ با رشد ۱۲۲۰ واحدی به رقم ۲۵۷۰۹۷ رسید و بار دیگر سقف جدیدی را تجربه کرد. تداوم این روند می‌تواند نشانگر شروع دور تازه‌ای از رشد بازار باشد.  شاخص فرابورس ایران نیز با رشد ۲۸ واحدی در جایگاه ۳۴۶۷ واحد قرار گرفت.
شاخص کل هم‌وزن، دیگر دماسنج بازار سرمایه که نشانگر وضعیت سهم‌های کوچک و با ارزش پایین است در کنار بورس تهران رشد ۷۲۲ واحدی را تجربه نمود و در ادامه سقف شکنی‌های خود ایستگاه ۶۷۱۶۵ واحد را نیز فتح کرد.

در ادامه به بررسی جزئیات معاملات امروز می‌پردازیم با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات امروز نمادهای همراه، اخابر، فولاد، رانفور، حکشتی و پارس بیشترین تاثیر مثبت و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گذاشتند. در فرابورس ایران نیز هرمز، ذوب، مارون، بزاگرس، شرانل، ارفع و شپارس بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، بانک‌ها، فلزات اساسی، رایانه، سرمایه گذاری‌ها و کانه فلزی بودند.

تابلو معاملات امروز در ابتدا برای بسیاری از نماد‌ها جذاب نبود و با رنگ قرمز همراه شد؛ اما رفته‌ رفته با کنترل هیجانات و تاثیر متقابل روند صعودی بازار وضعیت بهتر شد به‌گونه‌ای که این سهم‌های سرخ‌فام را به‌مدار مثبت کشاند و حتی بعضی از آن‌ها را تا صف خرید بالا برد.

بررسی نقشه بازار سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸:

اگر به نقشه معاملات امروز نگاهی اندازیم تغییر رفتار بازار، که در گزارشات قبلی به آن اشاره کرده بودیم، به‌وضوح مشخص است. در این بین جدای از گروه‌های بسیاری که با تغییر روند به‌صورت یک دست در مدار صعودی قرار گرفته‌اند، جایگاه ارزشی گروه‌ها نیز تغییر یافته است. در طی این تغییرات گروه فلزات اساسی جایگاه اول را از شیمیایی‌ها ربوده و در صدر قرار دارد.

نکته جالب معاملات امروز حرکت رو به بالای سهم‌های کوچک و نماد‌های ارزشمند در‌کنار یکدیگر است که اگر ادامه‌دار باشد می‌تواند نوید‌بخش روز‌هایی با تابلویی یکپارچه سبز‌رنگ شود تا همین رنگ قرمز محدودی که در نقشه می‌بینیم نیز محو گردد.

سقف شکنی شاخص بورس تهران

دیدگاه خود را بگویید