گزارش بازار

گزارش بازار: شنبه ۱۹ مرداد ۹۸

گزارش بازار بورس 19 مرداد 98
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

با شروع هفته جدید شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران نیز روند جدیدی را آغاز کرد و به رشد ۱۴۳ واحدی دست یافت تا نتیجتاً در جایگاه ۲۵۵۳۰۶ واحدی آرام بگیرد. شاخص فرابورس ایران هم به این حرکت بورس تهران لبیک گفت و با ۱۴ واحد رشد به سکوی ۳۴۳۳ واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن هم در ادامه سقف شکنی خود با افزایش ۵۵۵ واحدی رقم ۶۵۸۸۶ واحد را ثبت نمود. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات روز شنبه نماد‌های رمپنا، فارس و حکشتی بیشترین تاثیر مثبت و فولاد، فملی، شبندر و پارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گذاشتند. در فرابورس ایران نیز کگهر، میدکو، دماوند، زاگرس، مارون، حخزر و مادیرا بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، فلزات اساسی، سرمایه گذاری‌ها، بانک‌ها، مواد دارویی و انبوه سازی بودند.

اولین روز کاری هفته با عرضه اولیه نماد هجرت همراه بود که طبق معمول هسته معاملات و سامانه آنلاین کارگزاری‌‌ها را با مشکل روبرو کرد. این مشکلات سریالی که در اکثر عرضه اولیه‌ها شاهد آن‌ها هستیم روی تابلو معاملات هم تاثیر می‌گذارد و معمولا بازار را به دامنه منفی می‌کشاند.

در ادامه به نقشه معاملات نگاهی کنیم تا بهتر وضعیت معاملات امروز و تاثیر اختلالات هسته و کارگزاری‌ها را درک نماییم.

نقشه بازار بورس 19 مرداد 98

دیدگاه خود را بگویید