گزارش بازار

گزارش بازار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸

ریزش شاخص بورس تهران
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

آخرین روز کاری هفته با ادامه ریزش بازار همراه بود. امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۳۴۸ واحد افت در جایگاه ۲۵۵۱۶۳ واحدی آرام گرفت. شاخص فرابورس ایران نیز بالاخره از بورس تهران تبعیت کرد و با ۳ واحد ریزش به سطح ۳۴۱۸ واحد رسید. اما شاخص هم‌وزن برخلاف همتایان خود با ادامه روند صعودی ۵۱۴ واحد رشد کرد و عدد ۶۵۳۳۱ واحد را ثبت نمود. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات امروز نماد‌های شپنا، فارس، تاپیکو، شبریز، شبندر، وغدیر و رمپنا بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گذاشتند. در فرابورس ایران نیز مارون، میدکو و شراز بیشترین تاثیر منفی و دماوند، مادیرا، زاگرس و شاوان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، فلزات اساسی، بانک‌ها، غذایی بجز قند، مواد دارویی و سرمایه گذاری‌ها بودند.

این روز‌ها روند بازار نرولی است ولی با نگاهی به حرکات بازار می‌بینیم که در دقایق ابتدایی شروع معاملات هیجان موجود شاخص را به‌سمت بالا می‌کشد ولی با افزایش آرامش روند اصلی معاملات نمایان می‌شود.

همان‌طور که دیروز هم اشاره کردیم و امروز در نقشه بازار می‌بینیم جایگاه گروه‌ها برای ادامه روند صعودی در حال تغییر است. در این جابجایی‌ها به‌نظر می‌رسد گروه‌های بنیادی هم‌چون شیمیایی‌ها و فلزات اساسی در کنار گروه‌های رشد نکرده‌ای مثل خودرو و بیمه‌ای دوباره به گردونه توجه معامله‌گران بازگشته‌اند. اما باید دید با پایان حرکت نزولی شاخص این ترکیب ادامه خواهد یافت یا باز‌هم متحول می‌شود.

در انتهای گزارش با نگاهی به نقشه بازار امروز وضعیت معاملات را بهتر درک می‌کنیم.

ریزش شاخص بورس تهران

دیدگاه خود را بگویید