گزارش بازار

گزارش بازار: سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۹۸؛ باز‌هم عقب‌گرد شاخص

عقب‌گرد شاخص بورس تهران
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

چهارمین روز کاری هفته با عقب‌گرد شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از شکست سقف قبلی همراه بود. در پایان معاملات امروز دما‌سنج بازار با ریزش ۱۱۸۶ واحدی در جایگاه ۲۵۵۵۱۲ واحد آرام گرفت. برخلاف بورس تهران، شاخص فرابورس ایران ۱۱ واحد رشد کرد و به سطح ۳۴۲۱ واحدی رسید. شاخص هم‌وزن هم در‌کنار فرابورس قرار گرفت و با افزایش ۲۷۴ واحدی عدد ۶۴۸۱۶ واحد را ثبت نمود تا هم‌چنان به روند صعودی و سقف شکنی خود ادامه دهد. در ادامه به بررسی وضعیت بازار امروز می‌پردازیم با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات روز سه‌شنبه نماد‌های فارس، فولاد، کگل، شپنا و پارسان بیشترین تاثیر منفی و رمپنا و اخابر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشتند. در فرابورس ایران نیز، مارون، میدکو و بمپنا بیشترین تاثیر مثبت و کگهر، زاگرس، شاوان و شراز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند. برترین گرو‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، مواد دارویی، فلزات اساسی، غذایی بجز قند، رادیویی و فنی مهندسی بودند.

امروز با ورود سهم‌های شاخص‌ساز به لیست موثر‌ترین نماد‌ها بر شاخص شاهد ریزش و عقب‌گرد آن به‌سمت سقف شکسته شده بودیم. این برگشت می‌تواند برای کسب انرژی بازار به‌منظور شروع یک حرکت صعودی جدید مفید باشد.

بررسی نقشه بازار سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۹۸:

همان‌طور که در نقشه بازار می‌بینید عقب‌گرد شاخص تاثیر کمی بر نماد‌های بازار گذاشته و خیلی از آن‌ها کار خود را با رنگ سبز به‌پایان رسانده‌اند. اما جو ریزشی بازار در بسیاری از گروه‌ها نفوذ کرده و رنگ سرخ را برای آن‌ها به ارمغان آورده است. در عین حال هنوز سهم‌های کوچک و بازار پایه به روند رو‌به بالای خود ادامه می‌دهند و سقف‌های جدیدی را ثبت می‌کنند. نکته مهم امروز دو دسته شدن نماد‌های بسیاری از گروه‌ها هم‌چون خودرویی‌ها و مواد دارویی بود که دیروز با ضعف در معاملات روبرو شدند؛ در این گروه‌ها نیمی از سهم‌ها روند صعودی خود را ادامه دادند و نیمی دیگر در اصلاح به‌سر می‌برند.

عقب‌گرد شاخص بورس تهران

دیدگاه خود را بگویید