گزارش بازار

گزارش بازار: سه‌شنبه ۲۵ تیر ۹۸؛ بوی مهر می‌آید

ریزش بازار
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

در چهارمین روز کاری هفته، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ریزش سنگین ۷۰۳۵ واحدی در جایگاه ۲۴۶۲۶۸ واحد قرار گرفت و فعالین بازار سرمایه را به یاد روز‌های منفی مهر ماه انداخت. شاخص فرابورس ایران نیز با پیروی از همتای بورسی خود ۱۲۴ واحد تنزل کرد و در سطح ۳۱۸۷ واحد به کار خود پایان داد. شاخص هم‌وزن با افت ۱۸۶۷ واحدی عدد ۶۰۰۸۵ واحد را برای امروز ثبت نمود تا امروز یکی از بد‌ترین روز‌های کاری برای این شاخص در چند ماه اخیر باشد. در ادامه این گزارش با دانا تریدر همراه باشید.

در معاملات سه‌شنبه فارس، فولاد، شبندر، رمپنا، شتران، وامید و تاپیکو موثر‌ترین نماد‌ها بر ریزش شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بودند. در فرابورس ایران نیز مارون، کگهر، میدکو، زاگرس، دماوند، ذوب و هرمز بیشترین تاثیر را بر شاخص گذاشتند. برترین گروه‌های صنعت به‌ترتیب، شیمیایی، زراعت، بانک‌ها، خودرو، فلزات اساسی، کانی غیر‌فلزی و کانه فلزی بودند.

امروز با شروع معاملات اکثر بازار به رنگ قرمز مبدل شده بود و سهم‌ها به‌سمت صف فروش پیشروی می‌کردند. ادامه این روند منجر به ریزش سنگین تمامی شاخص‌های بازار سرمایه گردید. شبیه این وضعیت فقط در زمان ریزش مهر ماه سال گذشته دیده شد که با بازاری سرخ پوش مواجه بودیم.

نگاهی به نقشه بازار سه‌شنبه ۲۵ تیر ۹۸:

همانطور که در نقشه بازار هم می‌بینیم بجز تعداد معدودی از نماد‌های خوش شانس بقیه بازار در نزدیکی صف فروش کار خود را به‌پایان رسانده‌اند. امروز حتی عرضه اولیه‌های جدیدی مثل سیمرغ و نوری هم متعادل شدند ولی در این بین نوری با اقدام موثر ناظر بازار از ریزش مصون ماند و با صف خرید نه‌چندان قوی کارنامه کاری امروز را بست.

ریزش بازار

دیدگاه خود را بگویید