گزارش بازار

گزارش بازار: یک‌شنبه ۲۳ تیر ۹۸؛ باز هم سقف‌شکنی شاخص

شاخص
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

در دومین روز کاری هفته، شاخص بورس اوراق بهادار تهران با افزایش ۲۹۷۲ واحدی رقم جدیدی را به ثبت رساند و به قله ۲۵۳۵۷۷ واحدی رسید. در فرابورس ایران هم شاخص ۶۰ واحد رشد کرد و جایگاه ۳۳۱۶ واحدی را کسب نمود. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید.

در پایان ساعت کاری امروز نماد‌های رمپنا، کچاد، پارس، همراه، کگل، شخارک و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشتند. در فرابورس ایران نیز کگهر، زاگرس، مارون، دماوند، میدکو، شراز و ذوب بیشترین تاثیر را بر رشد ۶۰ واحدی شاخص گذاشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، سرمایه گذاری‌ها، کانه فلزی، بانک‌ها، فلزات اساسی و حمل و نقل بودند.

در زمان شروع معاملات یک‌شنبه روند صعودی چند روز اخیر ادامه داشت و باز هم با بازاری به رنگ سبز روبرو شدیم. این وضعیت تا انتهای بازار ادامه داشت و با تمام نوسانات تغییر خاصی در وضعیت نماد‌ها دیده نشد.

اولین روز کاری پتروشیمی نوری با عقب‌گرد دکپسول همراه بود که با احتساب سود مجمع بیش‌از ۲۰۰ درصد سود را عاید سهامداران خود کرد. در این وضعیت نوری هم توانست توقع معامله‌گران را برآورده سازد و اولین ۵ درصد خود را به‌ثبت برساند.

در انتهای گزارش با نگاهی به نقشه بازار می‌توان دید که اکثر سیمانی‌ها، محصولات غذایی و گروه خودرو، رنگ قرمز به‌خود گرفته‌اند. در‌مقابل بانک‌ها، سرمایه گذاری‌ها، حمل و نقل و استخراج کانه‌های فلزی در محدوده بالای مثبت به‌ کار خود پایان دادند.

شاخص

نقشه بازار یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸

دیدگاه خود را بگویید