گزارش بازار

گزارش بازار: چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸؛ شمارش معکوس برای نوری

نوری
Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

آخرین روز کاری هفته در‌حالی به اتمام رسید که سهامداران برای استقبال از پتروشیمی نوری آماده می‌شوند. در پایان تایم بازار شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۹۰۵ واحد افزایش در جایگاه ۲۴۹۶۲۲ واحدی قرار گرفت. شاخص فرابورس ایران نیز با رشد ۳۲ واحدی به سطح ۳۲۵۴ واحد رسید. در ادامه به بررسی جزئیات بازار می‌پردازیم، با دانا تریدر همراه باشید.

معاملات روز چهارشنبه با چرخش کامل نسبت به وضعیت روز کاری قبل آغاز شد. هیجانات کاهش یافته و تابلو اکثر نماد‌ها به رنگ سبز مبدل شده بود. با طی زمان کمی ضعف در بازار به چشم می‌خورد ولی هرچه به پایان زمان کاری نزدیک‌تر شدیم اثر خود را از دست داد.

امروز نماد‌های وامید، رمپنا، شخارک، کچاد و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت و اخابر و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشتند. در فرابورس ایران نیز میدکو، دماوند، مارون، کگهر، هرمز، کرمان و ذوب بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، خودرو، شیمیایی، فلزات اساسی، بانک‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، مواد دارویی و فرآورده نفتی بودند.

در حالت کلی چهارشنبه هم روز خوبی برای بازار بود و رشد خوب شاخص فاصله را با سقف قبلی به حداقل ممکن رساند. مهم‌ترین خبر این روز‌ها عرضه اولیه پتروشیمی نوری است که حدود یک سال اهالی بازار منتظر آن بودند.

در آخر با نگاهی به نقشه بازار می‌بینید که سهم‌های بسیاری با رنگ سبز کار خود را به پایان رساندند.

نوری

نقشه بازار چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸

دیدگاه خود را بگویید