گزارش بازار

گزارش بازار: سه‌شنبه ۱۱ تیر ۹۸؛ فارس، نجات دهنده شاخص

Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

باز هم یک روز کاری دیگر با تمام پیچ و خم‌هایی که داشت، به پایان رسید. امروز با تلاش و صف خرید سنگین نماد فارس شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۱۵۳ واحد رشد کرد تا دماسنج بازار در جایگاه ۲۴۸۲۷۵ واحد آرام بگیرد. شاخص فرابورس ایران نیز با رشد ۱۲ واحدی به ۳۱۹۷ واحد رسید تا همانند بورس تهران به روند صعودی گذشته باز‌گردد. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید.

در ابتدای معاملات امروز در اکثر نماد‌های بازار شاهد نوسانات مثبت و تغییر روند نسبت به روز کاری گذشته بودیم. در ادامه با فروکش کردن هیجانات معاملات متعادل شد و منفی‌های بیشتری در بازار به وجود آمد. با گذر زمان و پایان گره معاملاتی مدیریت ریسک تقاضا افزایش یافت و خریداران پر قدرت‌تر ظاهر شدند. در انتهای معاملات در حالی شاخص کل ۱۱۵۳ واحد رشد کرد که ۶۳۸ واحد آن تحت تاثیر نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود. متاسفانه وجود شاخص‌ ساز‌ها موجب می‌شود تا شاخص کل مخالف واقعیت موجود در بازار عمل کند و مخالف آنچه در طی معاملات رخ می‌دهد را ثبت نماید.

در روز سه‌شنبه نماد‌های فارس، وامید، تاپیکو، مبین و وبانک بیشترین تاثیر مثبت و فولاد و فملی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشتند. در فرابورس ایران، دماوند و مارون بیشترین تاثیر مثبت و میدکو، ذوب، کگهر، زاگرس، و شراز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند. برترین گروه‌های صنعت نیز به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، بانک‌ها، سیمان، فلزات اساسی، مواد دارویی و فراورده نفتی بودند.

 

دیدگاه خود را بگویید