گزارش بازار

گزارش بازار: دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸؛ واکنش معکوس به اخبار

Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

دهمین روز از تیر ماه سال جاری هم به پایان رسید. این روز‌ها شاهد فضایی متلاطم و پر تنش در روابط ایران با آمریکا و سایر ملل هستیم که متعاقبا تاثیر خود را بر بازار بورس ایران نیز گذاشته است تا منفی‌ها و مثبت‌هایی در خور این اتفاقات را به خود ببیند. اما از دیروز با شروع هفته جدید کاری با وجود اخبار خوبی که از اینستکس منتشر شده بازار سهام روند نزولی به‌ خود گرفته و عقب نشینی کرده است. در ادامه به بررسی روند امروز بازار می‌پردازیم، با دانا تریدر همراه باشید.

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۱۴۱۰ واحد افت در سکوی ۲۴۷۱۲۲ واحد آرام گرفت. این افت به‌وسیله تاثیر مثبت فارس و وغدیر در کنار تاثیر منفی نماد‌های فولاد، شتران، شبندر، شبریز و پارس اتفاق افتاد. در فرابورس ایران نیز ۹ واحد ریزش، شاخص را به ۳۱۸۵ واحد رساند. نماد‌های کگهر، هرمز، میدکو و دی، بیشترین تاثیر مثبت و دماوند، مارون و ذوب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. برترین گروه‌های صنعت نیز به‌ترتیب، خودرو، شیمیایی، سیمان، فلزات اساسی، بانک‌ها، مواد دارویی و سرمایه گذاری‌ها بودند.

دوشنبه با وجود اینکه روند نزولی بر بازار حاکم بود ولی اکثر نماد‌های بازار واکنشی رو به بالا داشتند که در ادامه با کاهش هیجانات دوباره به سمت پایین حرکت کردند. در کل بازار امروز بسیار پر نوسان بود و معاملات رمق چندانی نداشتند. در ادامه به تماشای نقشه بازار می‌پردازیم.

نقشه بازار 10 تیر 98

نقشه بازار ۱۰ تیر ۹۸

دیدگاه خود را بگویید