گزارش بازار

گزارش بازار: چهارشنبه ۵ تیر ۹۸؛ ادامه روند صعودی بازار

Avatar
نوشته شده توسط محمد مهدی اسلاملو

آخرین روز کاری اولین هفته تیر ماه ۹۸ با ادامه روند سقف شکنی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همراه بود تا در انتهای معاملات دما سنج بازار با ۳۴۷۹ واحد رشد رقم ۲۴۸۵۷۷ واحد را به ثبت برساند. شاخص فرابورس ایران هم با ۴۴ واحد رشد در سکوی ۳۱۷۸ واحدی آرام گرفت. در ادامه با دانا تریدر همراه باشید تا به بررسی وضعیت بازار بپردازیم.

در ابتدای معاملات امروز اکثریت سهم‌ها در محدوده مثبت معامله می‌شدند تا نوید بخش یک روز خوب برای سهامداران باشند اما رفته رفته با فروکش کردن هیجانات بازار از مثبت‌ها کاسته شد و بر رنگ قرمز تابلو معاملات افزوده شد. باز هم مطابق چند روز اخیر سامانه مدیریت ریسک موجب شد نماد‌های مختلف نوسانات شدیدی به خود ببینند ولی هر چه به انتهای بازار نزدیک می‌شدیم وضعیت متعادل‌تر می شد.

روز چهارشنبه شاخص ساز‌های بورس اوراق بهادار عبارت بودند از، فارس، فولاد، تاپیکو، فملی، شبندر، شتران و شپنا. در فرابورس ایران نیز نماد‌های، ذوب، میدکو، دماوند، کگهر، سمگا و شراز بیشترین تاثیر مثبت و نماد زاگرس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. برترین گروه‌های صنعت هم به‌ترتیب، شیمیایی، خودرو، فرآورده نفتی، فلزات اساسی، بانک‌ها، سرمایه گذاری‌ها و سیمان، بودند.

امروز مهمترین اتفاق بازار منتشر شدن خبر افزایش قیمت سیمانی‌ها بود که اکثر نماد‌های این گروه را با صف خرید روبرو کرد. این روزها گروه فلزات اساسی همراه با پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها پر سر و صدا ترین بخش‌های بازار هستند که بیشتر ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند و یک تنه روند صعودی فعلی را حفظ کرده‌اند. بر اساس معاملات اخیر می‌توان گفت سهم‌های کوچک که اخیرا رشد‌های خیره کننده‌ای داشتند در حال واگذاری جایگاه خود به سهم‌های بزرگ‌تر هستند. مطابق روز‌های گذشته در پایان گزارش نگاهی به نقشه بازار می اندازیم.

نقشه بازار پنجم تیر ۹۸

دیدگاه خود را بگویید